Blogs

Jak jsem četl papírovou knížku

Tagged:

Dneska jsem si asi po jednom roce čtení e-booku na kindlu přečetl papírovou knížku – a úplně jsem byl překvapený, kolik má nevýhod, kterých jsem si před tím nikdy nevšiml.

Noční můra o státnicích

Tagged:

Dneska jsem měl noční můru o státnicích. Zadání znělo: Předmět velký 160cm váží 100kg, kolik váží předmět velký 180cm?

Sčítání lidu 2011 v Ubuntu 10.10

V ČR probíhá akce s názvem "Sčítání lidu, domů a bytů 2011", a protože se mi nepovedlo narazit na polopatický návod, jak ho vyplnit elektronicky z Ubuntu, rozhodl jsem se ho sepsat.

Postup vyplňování je popsán v návodu

a video návodu.

Jak jsem trénoval v Groningenu

V ACLU jsem postupně navštívil tréninky boxu, Jiu-jitsa, Karate, kick-boxu, MMA, Systemy a Tai-Chi Chuan – takže jsem měl možnost se seznámit s rozdílnými styly bojových umění (alespoň se základy). Také bylo zajímavé srovnat metody jednotlivých učitelů.

PF 2010

Tagged:

PF 2010

Původní verze

Původně jsem chtěl vyrobit víc akční PFko, kde v jedné části jsem měl být jako „superman“, jen jsem zjistil, že není úplně snadné vyrobit fotku s vlajicím pláštěm – během 5 minut, než spolubydlící odejde na vlak. Pokusy o vlající plášť

Vylet do Haagu

Tagged:

V sobotu 12. 12. jsem jel s holkama z Ceska a Slovenska na vylet do Haagu. Holky nejak zjistily, ze zeleznice a Blokker maji akci, ze 2 lidi muzou na jednu specialni jizdenku za 28E jezdit cely den vlakem.

Snih v Groningenu

Tagged:

V Groningenu zacalo mrznout na zacatku tohoto tydne a od te doby byl spolubydlici uplne nateseny, ze konecne bude snih. V pondeli byla jen zjinovatela trava. V utery byl venku mirny poprasek.

Streda

Ve stredu odpoledne uz bylo na zemi snehu vice. To bylo poprve, co jsem jel na kole ve snehu – a taky poprve, co jsem se na snehu na kole vymlel. Nez jsem dojel na prednasku, udelal jsem celou radu pozorovani, ktera podrobneji popisu pozdeji.

Zahada mikrovlnky

Tagged:

Na koleji mame v kuchynce mikrovlnku (Samsung M6149), se kterou se dejou divne veci.

Sinterklaas dorazil do Groningenu

Dneska jsem si byl na trhu koupit rybu k obedu. Kdyz jsem se vracel na kolej, tak kolem kanalu postavaly hromady deticek s rodici a prarodici. Co chvili bylo slyset v dali houkani, coz vsechny deticky vzdycky silne rozrusilo. Tak jsem se tam rohodl pockat, abych videl, co se bude dit.

Sinterklaas

V Holandsku se Mikulas jmenuje Sinterklaas a prijizdi ze Spanelska na parniku. Kdyz jsem byl minuly tyden na vylete v Randstadu, tak v Urku meli pristav prichystany na jeho prijezd.

Italska vecere

Dneska jsem byl opet na international dinner – Italian. Musim se priznat, ze jsem mel velmi nizke ocekavani – cekal jsem prtave porce a z toho jeste vetsina jen zelenina. Takze se da rici, ze bylo velmi snadne, aby mne prekvapili tim, co vyrobi.

Syndicate content