Hledání práce - příprava

Tagged:

Do současnosti jsem většinu zákazek na naprogramování nějaké aplikací získal přes známé, proto jsem nikdy neměl vytvořený žádný životopis. Po teoretickém úvodu jsem bláhově začal výrobou životopisu.

Výroba životopisu

Začít výrobou životopisu nebyl zrovna nejlepší nápad, protože jsem se stejně registroval na několik pracovních serverů, kde jsem musel vyplňovat položky týkající se dosaženého vzdělání, předchozích pracovních zkušeností a svých dovedností. Na celou řadu položek jsem neměl ve svém CV žádnou sekci, takže jsem do něho kopíroval odpovědi z dotazníku. V současné době mám on-line životopis s odkazy na jeho verzi v různých formátech.

Takže nejlepší postup podle mně je začít s prázdným životopisem – a když člověk vyplní položku v dotazníku, tak si odpověď zkopíruje do svého životopisu.

Pracovní servery

Začal jsem registrací na serveru Jobs, kde je dotazních nejobsáhlejší. Nejzáludnější otázka byla očekávaný plat, kde jsem nevěděl, co bych měl napsat.

Mám představu o tom, kolik by měla být moje hodinová mzda, ale zároveň bych chtěl pracovat na částečný uvazek, takže jsem nevěděl, jestli do políčka napsat cena * částečný úvazek, nebo cena * plný úvazek. Rozhodl jsem se pro vynásobení očekávaným počtem hodin, které bych chtěl odpracovat. Výhodou je, že číslo v položce je nižší, takže by se mohlo objevit více nabídek.

Problém je také v sekci s jazyky, protože vůbec netuším, jak bych ohodnotil svoji znalost slovenštiny a v sekci dovednosti.

Po naklikání životopisu jsem neměl moc čas, takže jsem aktivně nesháněl práci, jen jsem sledoval počet shlédnutí životopisu. Za 3 dny si životopis prohlédlo 14 personalistů, 5 si ho uložilo a 1 personální agentura mi napsala mail, že by se se mnou chtěli schůzku.

Takže dneska jsem naklikal životopis na spráce a monster a uvidím, jak to dopadne. :)

Odkazy